Yine bir gün ve o gün, Babalar Günü...
'Tüketim' için, bir çok ''tüketim günü'' oluşturuldu. Fakat, olayın gerçeğini TEMA Vakfı Kurucusu ve Başkanı merhum Hayrettin Karaca özetlemiş:
“Param var, ama hakkım yok.”
Evet; paranız olsa da - olmasa da, ihtiyaç değilse almayın. Çünkü; ihtiyaç olmadan alınan her bir ürünün, doğaya maddi-manevi bir faturası var. Dünya hepimizin. En önemlisi de, gelecek nesillerin. İhtiyaç değilse almayın...
Ve imkannınız varsa da, Babalar Günü (Ve diğer günler için) doğaya katkı yapacak ağaç dikimi, çevre Bakım - onarım - temizlik gibi faydalı çalışmalar yapılabilir; Babaların anısına.
Bu vesile, Babalar Günü Kutlu olsun.